Énekes liturgiák és istentiszteletek

A Zeneakadémia Egyházzenei Tanszékének szerdai „Énekes liturgiák és istentiszteletek” sorozatában 2021 október 13-án, szerda este 6 órakor református istentisztelet lesz a templomunkban. Igét hirdet Literáty Zoltán érdligeti lelkipásztor, a Károli Egyetem Hittudományi Karának tanára.

A liturgiában gyülekezeti énekek mellett kora barokk művek szólalnak meg:

Chr. Bernhard: Jauchzet dem Herren – kamarakoncert
D. Buxtehude: Nun lasst uns Gott – kantáta
J. Crüger: Lobe den Herren – korálének

Közreműködik a MilleniArt hangszeres együttes, Dosek Domokos és Péterfay Ferenc orgonán, valamint a tanszék hallgatói és tanárai.

Bővebb információk az alábbi linken érhetőek el:

https://egyhazzene.hu/2021/09/12/szerdai-templomi-liturgiak-es-istentiszteletek/

További tartalmak

Gyülekezeti alkalmaink 2023/2024-ben

Gyülekezeti alkalmaink 2023/2024-ben

Hétfőn 18:00-tól FIFA Kedden 9:45-től Zenebölcsi, első alkalom: szept. 12. Szerdán kéthetente magyar bibliaóra, 18:00-tól, első alkalom: szept. 13. Szerdán kéthetente Keresztkérdések18:00-tól, első alkalom szept. 13. Szerdán kéthetente Nőka bibliában, 18:00-tól, első...

bővebben
Interjú Janiné Sándor Kincsővel

Interjú Janiné Sándor Kincsővel

Kincső nemcsak a Bárka-Erzsébettábor lelkésze, hanem gyülekezetünk kiváló gyakornoka volt és azóta is töretelenül végzi szolgálatát közösségünkben! Isten áldja szolgálatát a táborokban és gyülekezetünkben is! Az interjút, amely a Reformátusok Lapja 27. július 2-i...

bővebben
Megosztási lehetőségek
Gombok elrejtése