Énekes liturgiák és istentiszteletek

A Zeneakadémia Egyházzenei Tanszékének szerdai „Énekes liturgiák és istentiszteletek” sorozatában 2021 október 13-án, szerda este 6 órakor református istentisztelet lesz a templomunkban. Igét hirdet Literáty Zoltán érdligeti lelkipásztor, a Károli Egyetem Hittudományi Karának tanára.

A liturgiában gyülekezeti énekek mellett kora barokk művek szólalnak meg:

Chr. Bernhard: Jauchzet dem Herren – kamarakoncert
D. Buxtehude: Nun lasst uns Gott – kantáta
J. Crüger: Lobe den Herren – korálének

Közreműködik a MilleniArt hangszeres együttes, Dosek Domokos és Péterfay Ferenc orgonán, valamint a tanszék hallgatói és tanárai.

Bővebb információk az alábbi linken érhetőek el:

https://egyhazzene.hu/2021/09/12/szerdai-templomi-liturgiak-es-istentiszteletek/

További tartalmak

Ökumenikus imahét 2024. január 22-27.

Az Ökumenikus imahét keretében január 23-án kedden beosztott lelkészünk , Kovács Gergő szolgál a belvárosi Plébánia Templomban, január 27-én, szombaton pedig 18 órától Smidéliusz Gábor evangélikus lelkész szolgál a Hold utcai templomunkban.

bővebben
Megosztási lehetőségek
Gombok elrejtése