Isten hozta a Hold utcai Református Egyházközség honlapján!

 

PrédikációkÉLŐ

ADÓ 1%-ának felajánlása

Amennyiben a rendelkező nyilatkozatot az “Alapítvány A Magyarországi Németajkú Református Gyülekezetért” javára kitölti, adója 1%-val a gyülekezetet támogatja, amely a bevételből a gyülekezeti élet kiadásait fedezi. Adószám: 18085576-1-41 Köszönjük a támogatásukat!

Rólunk

A Reformkorban, a 19. sz. második felében, amikor Magyarország számos területen utolérte a fejlett nyugat-európai államokat, ezekből az országokból számos tudós, elszegényedett vállalkozó, értelmiségi vándorolt be országunkba. Többek között ismert németajkú protestáns családok, mint pl a Hagemacher, a Dreher és a Ganz család, akik Németországból, Svájcból, Hollandiából érkeztek, és ez idő tájt nagy befolyással rendelkeztek. Ezen családokból került ki az a kör, mely a Biberauer-Bodoky családdal együtt 1859-ben megalapította az első református gyülekezetet Pesten. 1878-ben a budapesti Hold utcába tervezték az akkoriban nagyon divatos neo-gót stílusú templomépületet. A 20. század viharai ellenére az épület máig fennmaradt.

Gyülekezeti levél 2021.05.10

Kedves Gyülekezeti Tagjaink és Barátaink!     Nehéz időkön van túl, s talán nincs is túl az életünk, s ezen belül gyülekezetünk. Mégis az első szó a hálaadásé. Hiszen nem fogytunk el. Hiszen megmaradtunk, nem veszítettük el egymást és gyarapodtunk: Isten...

Egyházközségi rendezvények 2021. Auguaztus

Augusztus 01. Vasárnap 10:00 Kétnyelvű Istentisztelet Prédikál: Kovács Gergő Augusztus 05-08. Csütörtök – Vasárnap Gyülekezeti tábor Tahitótfalun Augusztus 08. Vasárnap 10:00 Kétnyelvű Istentisztelet Prédikál: Kodácsy Tamás Augusztus 15. Vasárnap 10:00 Kétnyelvű...

ADÓ 1%-ának felajánlása

Amennyiben a rendelkező nyilatkozatot az "Alapítvány A Magyarországi Németajkú Református Gyülekezetért" javára kitölti, adója 1%-val a gyülekezetet támogatja, amely a bevételből a gyülekezeti élet kiadásait fedezi. Adószám: 18085576-1-41 Köszönjük a...

Igehirdetés

Istentiszteleteink látogathatók személyesen, valamint online is megtekinthetőek!

Augusztus 08-án vasárnap 9:55-től sugározzuk istentiszteletünket a Facebook oldalunkon!

Várunk mindenkit a képernyők elé!

Legutóbbi élő közvetítésünk

2021.08.01. 9:55

Mk 4,35-5,43

Aktualitások

Prédikációk

Programok

Szolgálatok

Életképek a gyülekezet

hétköznapjaiból

 

Facebook Posztok

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
3 days ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2021.08.01
Mk. 4,35-5,43
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Békesség Istentől!

ÀLDÀS BÈKESSÈG

🙏

Áldás, békesség!

Áldás békesség 🙏

Áldás békesség!🙏

Áldás, békesség!

🙏

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

🙏

Áldás benjeyseg

Áldás békesség

Áldás, Békesség!

View more comments

1 week ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2021.07.25
Mk 3,20-35
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Békesség Istentől!

Áldás, békesség!

Áldás békesség!🙏

Aldas, bekesseg

Áldás, békesség!

Áldás, Békesség❣️🙏

Áldás, békesség!

Békesség Istentől.

🙏

🙏

Áldás Békesség!

❤️

Áldás békesség!

🙏

🙏

Áldás, békesség!

View more comments

2 weeks ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából - 2021.07.18
Mk 2, 23-28.
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Istené a dicsőség Ámen.

Békesség Istentől.

Áldás békesség

❤️

Áldás, békesség!

Áldás, bèkessèg!

Áldás békesség!

Áldás békesség!🙏

Áldás, békesség!

Köszönjük a szolgálatot!

Áldás, békesség!

❤️

Békesség Istentől!

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

❤️

View more comments

3 weeks ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2021.07.11
2Kor 11, 21b-31 + 12, 9b-10
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Most a szemetelepi ref. Istentiszteletet ismétlik.Rjhru tartozom én. Kiss Ldsulónxugfikbs megy, ez a búcsúiszrnzoszzelete

Békesség Istentől.

Áldás, békesség!

Áldás Békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás békesség!

Békesség Istentől!

Áldás, békésség!

Áldás békesség!

🙏

Ákdás békesség!

Áldás békesség 🙏

🙏

🙏

🙏

🙏

Áldás békesség - Istentől!

ÁLDÁS BÉKESSÉG

View more comments

További posztok megjelenítése
Megosztási lehetőségek
Gombok elrejtése