Isten hozta a Hold utcai Református Egyházközség honlapján!

 

 

 

PrédikációkÉLŐ

ADÓ 1%-ának felajánlása

Amennyiben a rendelkező nyilatkozatot az “Alapítvány A Magyarországi Németajkú Református Gyülekezetért” javára kitölti, adója 1%-val a gyülekezetet támogatja, amely a bevételből a gyülekezeti élet kiadásait fedezi. Adószám: 18085576-1-41 Köszönjük a támogatásukat!

Rólunk

A Reformkorban, a 19. sz. második felében, amikor Magyarország számos területen utolérte a fejlett nyugat-európai államokat, ezekből az országokból számos tudós, elszegényedett vállalkozó, értelmiségi vándorolt be országunkba. Többek között ismert németajkú protestáns családok, mint pl a Hagemacher, a Dreher és a Ganz család, akik Németországból, Svájcból, Hollandiából érkeztek, és ez idő tájt nagy befolyással rendelkeztek. Ezen családokból került ki az a kör, mely a Biberauer-Bodoky családdal együtt 1859-ben megalapította az első református gyülekezetet Pesten. 1878-ben a budapesti Hold utcába tervezték az akkoriban nagyon divatos neo-gót stílusú templomépületet. A 20. század viharai ellenére az épület máig fennmaradt.

Szeretetdoboz akció

A Magyar Református Szeretetszolgálat Szeretetdoboz elnevezésű akcióját a karácsonyt megelőző időszakban hirdeti meg. Célunk, hogy az összegyűjtött tartós élelmiszerekkel, tisztító-és tisztálkodási szerekkel megtöltött dobozokkal segítsük a rászoruló családok...

Egyházközségi rendezvények 2021. December

December 01. Szerda 18:00 Vesperás Előadó: Bódiss Tamás, Papp Anette 18:30 FIFA – fiatal felnőttek alkalma December 03 – 05. Péntek - Vasárnap Konfirmandus hétvége December 04. Szombat 10:00 „Várva várt gyermek”...

ADÓ 1%-ának felajánlása

Amennyiben a rendelkező nyilatkozatot az "Alapítvány A Magyarországi Németajkú Református Gyülekezetért" javára kitölti, adója 1%-val a gyülekezetet támogatja, amely a bevételből a gyülekezeti élet kiadásait fedezi. Adószám: 18085576-1-41 Köszönjük a...

Igehirdetés

Istentiszteleteink látogathatók személyesen, valamint online is megtekinthetőek!

 

 

December 5-én vasárnap 9:55-től sugározzuk istentiszteletünket a Facebook oldalunkon!

Várunk mindenkit a képernyők elé!

Legutóbbi élő közvetítésünk

2021.11.28. 9:55

Zsoltárok 103

Aktualitások

Prédikációk

Programok

Szolgálatok

Életképek a gyülekezet

hétköznapjaiból

 

 

 

Facebook Posztok

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
2 days ago
Református Hold utca

Advent második vasárnapja, Lk 15,11-32 ... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Ámen! Köszönöm.

Békesség Istentől!

Áldás, békesség!

Dícsértessék! ❄️🙏❄️

Áldás, békesség!

Áldás bekesseg 🙏🎄

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás Békesség

Áldás, békesség Istentől!

Áldás, békesség!

Áldás békesség

Áldás, békesség!🙏

View more comments

1 week ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2021.11.28
Zsoltárok 103, 1-5.8-18
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Békesség Istentől.

Áldás, békesség! 🙏

Áldás békesség!🙏

Áldàs, békesség!

Áldás, Békesség❣️🙏

Áldàs, bèkessèg!

Áldás , békesség !

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás Békesség

ÁLDÁS BÉKESSÉG

Áldás, békesség!

Áldás békesség

View more comments

További posztok megjelenítése
Megosztási lehetőségek
Gombok elrejtése