Isten hozta a Hold utcai Református Egyházközség honlapján!

 

 

 

PrédikációkÉLŐ

ADÓ 1%-ának felajánlása

Amennyiben a rendelkező nyilatkozatot az “Alapítvány A Magyarországi Németajkú Református Gyülekezetért” javára kitölti, adója 1%-val a gyülekezetet támogatja, amely a bevételből a gyülekezeti élet kiadásait fedezi. Adószám: 18085576-1-41 Köszönjük a támogatásukat!

Rólunk

A Reformkorban, a 19. sz. második felében, amikor Magyarország számos területen utolérte a fejlett nyugat-európai államokat, ezekből az országokból számos tudós, elszegényedett vállalkozó, értelmiségi vándorolt be országunkba. Többek között ismert németajkú protestáns családok, mint pl a Hagemacher, a Dreher és a Ganz család, akik Németországból, Svájcból, Hollandiából érkeztek, és ez idő tájt nagy befolyással rendelkeztek. Ezen családokból került ki az a kör, mely a Biberauer-Bodoky családdal együtt 1859-ben megalapította az első református gyülekezetet Pesten. 1878-ben a budapesti Hold utcába tervezték az akkoriban nagyon divatos neo-gót stílusú templomépületet. A 20. század viharai ellenére az épület máig fennmaradt.

Egyházfenntartói járulék befizetése

Kedves Testvérek! Az önkéntes egyházfenntartói járulék befizetéséről itt tájékozódhat: Gyülekezetünk vezetése, a presbitérium az alábbiakban határozta meg ennek lehetséges mértékét: 7/2020 határozat: A presbitérium egyhangúlag elfogadja, hogy a javasolt összeg aktív...

Egyházközségi rendezvények 2022. Január

Január 02. Vasárnap 09:00 Kóruspróba 10:00 Kétnyelvű Istentisztelet Prédikál: Balog Zoltán Január 03. Hétfő 18:00 Bibliaóra Január 04. Kedd 9:30 Zenebölcsi 17:30 Ifi középiskolásoknak 18:00 Hitmélyítő Január 05....

ADÓ 1%-ának felajánlása

Amennyiben a rendelkező nyilatkozatot az "Alapítvány A Magyarországi Németajkú Református Gyülekezetért" javára kitölti, adója 1%-val a gyülekezetet támogatja, amely a bevételből a gyülekezeti élet kiadásait fedezi. Adószám: 18085576-1-41 Köszönjük a...

Igehirdetés

Istentiszteleteink látogathatók személyesen, valamint online is megtekinthetőek!

 

 

Január 23-án vasárnap 9:55-től sugározzuk istentiszteletünket a Facebook oldalunkon!

Várunk mindenkit a képernyők elé!

Legutóbbi élő közvetítésünk

2022.01.16. 9:55

Mt. 7, 28 – 8, 1-4

Aktualitások

Prédikációk

Programok

Szolgálatok

Életképek a gyülekezet

hétköznapjaiból

 

 

 

Facebook Posztok

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
2 days ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2022.01.23
Máté evangéliuma 9, 9-13
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás Békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség

Áldás, békesség Istentől!

Áldás, békesség!

Köszönöm szépen a szolgálatot!

Áldás bekesseg

View more comments

1 week ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2022.01.16
Máté evangéliuma 7, 28- 8, 1-4
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Békesség Istentől!

Békesség Istentől!

Áldás, békesség!

Áldás békesség! 🙏

Áldás békesség

Áldás, békesség! 🙏🏼

Áldás, békesség!

Áldás , békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás békesség!

Áldás, békesség

Áldás, békesség!

Áldás bekesseg 🙏

Áldás békesség

Áldás békesség

Békesség Istentől!

Nagyszerű igehirdetés, köszönjük! (ha nem is a legmegfelelőbb jelző)

Áldás, békesség!

Áldás békesség

Áldás Békesség!

View more comments

Konfirmandusaink a Holdról a Bükkbe túráztak, s közben Jézus Krisztus személyének titkaival ismerkedhettek meg 🙂 ... See MoreSee Less

Konfirmandusaink a Holdról a Bükkbe túráztak, s közben Jézus Krisztus személyének titkaival ismerkedhettek meg 🙂Image attachment
2 weeks ago
Református Hold utca

Istentisztelet a Hold utcából 2022.01.09
Máté evangéliuma 6, 5-13
... See MoreSee Less

Comment on Facebook

Áldás, békesség! ✨

Békesség Istentől.

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás bekesseg 🙏

Áldás, békesség!

Áldás, békesség!

Áldás, békesség Istentől!

Aldas,bekesseg!

Áldás, békesség!

Áldás békesség

View more comments

További posztok megjelenítése
Megosztási lehetőségek
Gombok elrejtése